2019-05-11 19:30  -  LKS Korab Olecko

Udane rozpoczęcie sezonu!

Udane rozpoczęcie sezonu!

W dniach 3-4 maja zawodnicy LKS Korab Olecko wzięli udział w dwóch mityngach lekkoatletycznych.

3 maja odbył się 30. Mityng Solidarności z Okazji Uchwalenia Konstytucji. Na zawody trener Marcin Brynda zabrał czwórkę zawodników. W biegu na 400m Kacper Murawski uzyskał 55.42 s co jest tylko o niewiele ponad sekundę gorszy rezultat od jego rekordu życiowego.

Ze zmiennym szczęściem biegały juniorki młodsze Agnieszka Świerzbin oraz Patrycja Motulewicz w konkurencji 400m. Agnieszka w swoim debiucie pokonała dystans w 69.86 s., natomiast Patrycja Motulewicz pobiegła w 71.90 s.

Z największym uśmiechem tego dnia z bieżni schodziła juniorka Alicja Pietruczuk, która wystartowała w biegu na 3000m uzyskując 11:23.38 min. Ubiegłoroczny wynik poprawiła o ponad 16 s. Został przy tym mały niedosyt ponieważ Alicji zabrakło tylko trzech sekund do minimum na Mistrzostwa Polski już w pierwszym starcie w sezonie.

Następnego dnia na zawody wybrała się trójka zawodników: debiutująca młodziczka Daria Dźwilewska oraz Patrycja Motulewicz i Alicja Pietruczuk.

Daria wzięła udział w dwóch konkurencjach. W pierwszej z nich czyli rzucie oszczepem uzyskała 26.88 m. W kolejnej konkurencji, w której brała udział to bieg na 300 m. Jej końcowy rezultat to 47.98 s.

W biegu na 600 m wystartowała Patrycja Motulewicz i w trudnych warunkach atmosferycznych uzyskała 1:56.67.

Alicja Piertuczuk mając „w nogach” 3000 m z poprzedniego dnia wystartowała na dystansie o połowę krótszym. Kolejny bieg i kolejna „życiówka” poprawiona o kolejne 5 sekund. Jej końcowy rezultat to 5:15.26.

Trener nie krył zadowolenia z postawy swoich podopiecznych pomimo nieco słabszych wyników, ale to dopiero początek sezonu i wszyscy pokażą lwi pazur w kolejnych startach. A te już niedługo. 15 maja w Lubawie odbędą się Mistrzostwa Województwa LZS i mogą pojawić się pierwsze medale w sezonie.