2019-09-14 12:27  -  LKS Korab Olecko

Medal, udane debiuty i życiówki w Makroregionie!

Medal, udane debiuty i życiówki w Makroregionie!

Dnia 7 września na naszym pięknym stadionie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Do rywalizacji przystanęły 53 kluby z Warmińsko – Mazurskiego oraz Mazowieckiego. Nasz młody olecki klub reprezentowała czwórka zawodników.

W pierwszej kolejności do rywalizacji przystanął Kacper Łapiński w konkurencji skoku w dal. Dwie pierwsze próby nie były dobre w jego wykonaniu. Trzecia była już bardzo dobra co dało mu 4.98 m oraz 9. Miejsce. Tylko 3 cm zabrakło aby wejść do finału. Kacper dzięki wysokiemu miejscu dał jeden cenny punkt do rywalizacji sportu młodzieżowego.


Następnie do rzutu oszczepem podchodziła Daria Dźwilewska, która miała szanse na medal. Z próby na próbę rzuty były co raz dalsze i poprawne. W trzecim rzucie posłała oszczep na odległość 31.00  m, co dało jej wejście do finału z pierwszego miejsca. W finałowym starciu rzuty były trochę krótsze i zawodniczka UKS Technik Radom w swojej jednej próbie wyprzedziła olecczankę. Ostatecznie Daria została sklasyfikowana na 2. miejscu ze zdobyczą dwóch punktów. Wielka radość i jak się okazało ten wynik dał jej awans na Mistrzostwa Polski jako pierwszej oszczepniczki w historii Olecka.


W konkurencji biegowej na dystansie 300 m swój debiut zaliczyła Rozalia Piotrowska. Punktów dla klubu nie zdobyła, ale wynikiem 50.54 s potwierdziła tym, że będzie z niej świetna sprinterka na 200 m lub być może na 400 m.