2020-01-19 09:28  -  LKS Korab Olecko

Życiówka i udane debiuty w nowym sezonie!

18 stycznia na hali lekkoatletycznej AWF  w Warszawie odbył się I Halowy Mityng Kontrolny. W zawodach wzięła udział trójka zawodników: Agnieszka Świerzbin, Igor Woroniecki oraz Michał Jaszczuk.

Igor Woroniecki w kat. młodzików zadebiutował w skoku w dal i w biegu na 60 metrów. W konkurencji technicznej Igor w trzech próbach najdłuższy skok oddał na odległość 4.44 m. Warto dodać, że wszystkie próby zostały idealnie trafione w belkę. W drugiej swojej konkurencji dystans 60 metrów pokonał w czasie 9.07 sekund.

W kat. kobiet na dystansie 1000 metrów swoich sił spróbowała Agnieszka Świerzbin. Dla niej miał być to solidny sprawdzian przed lutowymi Halowymi Mistrzostwami Polski Juniorów. Test zdany na ocenę bardzo dobrą: mądrze i równo pokonany dystans z poprawioną życiówką o 7 sekund, która od dziś wynosi 3:18.91 min.

W rywalizacji mężczyzn na 1000 metrów debiut zaliczył również Michał Jaszczuk. W swoim biegu z dużo młodszymi zawodnikami finiszował z czasem 2:5226.min.

Zawodnicy oraz trener Marcin Brynda serdeczne podziękowania kierują sponsorom, bez których wyjazd nie byłby możliwy.

"Tam, gdzie jest jedność, zawsze jest zwycięstwo!"