2020-02-03 10:30  -  LKS Korab Olecko

Drugi sprawdzian w Warszawie!

Drugi sprawdzian w Warszawie!

Kolejny weekend - kolejny sprawdzian. 3. lutego na hali warszawskiej AWF odbył się Halowy Mityng Kontrolny. Trener Marcin Brynda na zawody zabrał Nikolę Jurek (U14) oraz Natalię Mruszczyk i Igora Woronieckiego (U16).

Dla Nikoli oraz Natalii był to debiut w tego typu imprezie. Nikola mogła wystartować tylko w biegu na 300 metrów i pokazała, że wyniki z poprzedniego sezonu nie były jednorazowym przypadkiem. Jej końcowy rezultat na tym dystansie to 48.84 sekund.

Natalia Mruszczyk podjęła się startu w trzech konkurencjach. Na początku swoich sił spróbowała w skoku w dal, gdzie osiągnęła rezultat 4.09 metra. W swojej drugiej konkurencji w biegu na 60 metrów również spisała się dobrze finiszując z czasem 9.63 sekund. Kolorowo już nie było na dłuższym dystansie na 300 metrów. Chwilę po starcie jedna z rywalek zabiegła drogę Natalii, co spowodowało bardzo niebezpieczny upadek. Nasza zawodniczka postanowiła się podnieść i dokończyć bieg. Rezultat 56.12 nie odzwierciedla jej formy. Najważniejsze, że skończyło się tylko na otarciu kolana.

Igor, jak dwa tygodnie wcześniej wystartował w dwóch konkurencjach: skoku w dal i 60 metrów. W trzech próbach jego najlepszy rezultat 4.19 metra był trochę gorszy od życiówki. Bieg na 60 metrów wyszedł mu niemal identycznie jak za poprzednim razem. Końcowy wynik to 9.08 sekund.


Na kolejne zawody poczekamy dwa tygodnie, gdzie w Toruniu w dniach 14-16.02 odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 z udziałem Agnieszki Świerzbin w konkurencji 1500 metrów.

Trener Marcin Brynda kolejny raz podziękowania kieruje w stronę sponsorów, bez których wyjazd ten nie byłby możliwy.

"Tam, gdzie jest jedność, zawsze jest zwycięstwo!"