2020-06-24 08:00  -  LKS Korab Olecko

Udana inauguracja sezonu - dalekie rzuty i debiut!

Udana inauguracja sezonu - dalekie rzuty i debiut!

Dzień, zamiast w którym powinna kończyć się pierwsza część sezonu lekkoatletycznego, to tak naprawdę dzień, gdzie młodzi lekkoatleci zaczęli swoje starty. W dobie pandemii 23 czerwca w Białymstoku na dobrze nam znanym Stadionie Zwierzynieckim na zawody wybrała się trójka zawodników: oszczepniczki Daria Dźwilewska i Dominika Kosakowska oraz debiutant Miłosz Sienkiewicz, który niespełna kilka dni temu podjął treningi.

W strugach deszczu swój konkurs rozpoczęły młodziczki. Daria potwierdziła, że ubiegłoroczne 8. miejsce w Mistrzostwach Polski nie był przypadkiem. Pierwszy rzut na przetarcie na odległość bliską życiówki na odległość 30.88 m. Później jedna nieudana próba, ale z kolejki na kolejkę było bardzo równo. W ostatniej próbie Daria posłała oszczep na odległość 30.86 m. 

Dla Dominiki były to drugie zawody w życiu. Jej ubiegłoroczny wynik 22.44 m był na pewno do poprawy. Dominice szło w kratkę - raz lepiej w granicach swoich rekordów, raz gorzej. Dopiero w ostatniej kolejce oszczep poszybował na odległość 27.68 m. Jest to poprawa aż o 5.24 m. 

W biegu na 600 m swoich sił spróbował Miłosz, dla którego był to absolutny debiut. Wynik 1:58.80 na tzw. przetarcie daje kilka odpowiedzi, co dalej trener z tym młodym i zdolnym zawodnikiem ma robić.

Trenera Marcina Brynda cieszy przede wszystkim wysoka forma Darii. Wynik ten już na starcie sezonu może dać jej kolejny awans na Mistrzostwa Polski, które w tym roku odbędą się w Słupsku. Dominika, również pokazała się z dobrej strony, która przy poprawie techniki ma ogromne szanse zakwalifikować się na Mistrzostwa Polski. Co do Miłosza to powoli do celu. Przy treningu w biegach średnich i długich trzeba tzw. obiegania i kolejne zawody powinny wyjść okazalej.


"Tam, gdzie jest jedność, zawsze jest zwycięstwo!"