2023-09-11 21:45  -  LKS Korab Olecko

Rewelacyjny występ w Makroregionie!

Po trzykrotnej organizacji przez nasze miasto Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików po wielu latach odbyły się w stolicy województwa. 10 września na olsztyńskim Kortowie nasi młodzi adepci lekkiej atletyki spisali się rewelacyjnie. W sześcioosobowym składzie z imprezy przywieźliśmy srebrny medal, wysokie miejsca, rekordy życiowe i najważniejsze -  w historii LKS Korab Olecko nasz klub nie był tak wysoko. W punktacji SSM zajęliśmy 21. miejsce na 55 sklasyfikowanych zespołów z Warmińsko - Mazurskiego  oraz Mazowieckiego, natomiast na tle wojewódzkich klubów uplasowaliśmy się na 6. miejscu na 19 sklasyfikowanych.

Co do indywidualnych występów to Natalia Tomczyk zdobyła srebro na 100m oraz 4. miejsce na 300m, Dominika Kołodziej po powrocie z rehabilitacji kręgosłupa biega coraz szybciej, Alan Gojlik poprawił swój rekord, Dominik Miłowicki w debiucie "prawie" dostał się do finału, Karolina do samego końca walczyła o medal na 600m, a Kuba poprawia swój rekord o ponad 4 metry w rzucie oszczepem.

Natalia Tomczyk jest już pewna udziału w Mistrzostwach Polski, natomiast Karolina Choruży 16 września w Mistrzostwach Województwa powalczy o awans na 1000m.

- Dominik Miłowicki (U16): 100m: 12.43s (debiut) i 10. miejsce, 300m: 43.18s (debiut) i 19. miejsce

Zadanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu przez Gminę Olecko z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. Lekkoatletyka w Olecku 2023 - biegaj, skacz, rzucaj.

"Tam, gdzie jest jedność, zawsze jest zwycięstwo!"