2023-10-01 13:11  -  LKS Korab Olecko

Udział Natalki i Karoliny w Mistrzostwach Polski!

Udział Natalki i Karoliny w Mistrzostwach Polski!

W dniach 23-24 września w odległych Słubicach (woj. Lubuskie) odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików - Mały Memoriał Kusocińskiego. Z zawodów trener jak i zawodniczki pomimo braku rekordów życiowych wróciły bardzo zadowolone. Na uwagę zasługuje fakt, że Natalka Tomczyk i Karolina Choruży w ubiegłym roku już brały udział w najważniejszej imprezie sezonu jakimi są Mistrzostwa Polski.

Zanim przejdziemy do poszczególnych wyników i miejsc naszych lekkoatletek to trener Marcin Brynda z całego serca chciałby przekazać podziękowania jednemu z klubów sportowych, firmom oraz osobom fizycznym za okazaną pomoc finansową, dzięki której wyjazd do Słubic mógł się odbyć. Dzięki wspaniałym ludziom mogliśmy się emocjonować rywalizacją najlepszych lekkoatletów w kraju w tym z naszego małego Olecka i klubu LKS Korab Olecko.

W tym sezonie pierwszego dnia Mistrzostw startowały obydwie zawodniczki. Karolina w biegu na 600m oraz Natalka na 100m i 300m (drugi dzień). Warto dodać, że tegoroczne przygotowania do Mistrzostw wyglądały zupełnie inaczej. Trener Marcin Brynda postanowił skupić się na krótszych dystansach, dlatego m.in Natalka była przygotowywana na 100m natomiast Karolina z 1000m na 600m.

Najpierw w biegu na 100m w eliminacjach wystartowała Natalka. Dobra dyspozycja w ciągu całego sezonu pozwoliła jej dobrze pobiec z wynikiem 12.79s co dało jej 17. miejsce na 40 zawodniczek. Do finału B zabrakło tylko 0.02s. Drugiego dnia na dystansie 300m Natalka finiszowała z wynikiem 43.29s zajmując 33. miejsce na 37 rywalek. Zawodniczce za bieg na 300m należą się gromkie brawa, ponieważ Natalka pobiegła bardzo odważnie bez żadnych kalkulacji nie mając nic do stracenia, ponieważ w tym sezonie jej celem było przygotowanie się pod bieg na 100m.

Równie świetnie spisała się Karolina. W biegu na 600m również nie było żadnej kalkulacji. Od samego początku przez ponad 400m Karolina prowadziła bieg z nadzieją na rekord życiowy. Ostatecznie linię mety przekroczyła bez życiówki, ale z uśmiechem na twarzy. Wynik 1:48.86 min dało 32 miejsce na 37 startujących.

Po takich zawodach i doświadczeniach rodzą się różne pytania: co dalej, jak będziemy trenować itp. Dziewczyny od nowego sezonu będą już juniorkami młodszymi i możemy być pewni, że zobaczymy je na imprezach Mistrzostw Polski.

Mała statystyka. W biegach na 100m wystartowało w tym roku 935 zawodniczek, na 300m było 740, natomiast na 600m startowało 546 dziewcząt. Tegoroczne wyniki Natalki i Karoliny można śmiało uznać za bardzo duży sukces.

"Tam, gdzie jest jedność, zawsze jest zwycięstwo!"