2024-05-14 19:32  -  LKS Korab Olecko

Mariusz Napiórkowski Mistrzem Polski!

W dniach 11-12.05 w Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegu 24 - godzinnym. W zawodach reprezentował nasz klub Mariusz Napiórkowski. Śmiało można napisać, że poprzez swoją ciężką i systematyczną pracę dopiął swego wywalczając tytuł Mistrza Polski. Na pętli liczącej niewiele ponad 1700 metrów pokonał 160 okrążeń co dało mu 276 km 081 m. Jego poprzedni rekord życiowy został poprawiony o prawie 14km. Warto dodać też, że jest to drugi wynik w historii kraju, natomiast przewagę nad drugim zawodnikiem jaką uzyskał wyniosła prawie 24 km.

Kilka słów od Mariusza:

"Kolejny UltraPark przeszedł do historii, a ja tym razem mogę cieszyć się z Mistrzostwa Polski, tym samym spełniając swoje marzenia. Sam bieg zacząłem odważnie. Ruszyłem zgodnie z założeniami, czyli po 4:40-4:45 min/km i ta sztuka udała się do 12 godziny biegu, mijając półmetek z wynikiem 152km. Druga część to już tylko słabnące tempo i walka o jak najlepszy wynik. Trzeba pamiętać, że bieganie ultra to nie tylko sam zawodnik, ale i support, który staje czasem na głowie, żeby sprostać potrzebom zawodnika i tu dzielnie daje radę moja Żona Patrycja. Ciekawostka jest taka, że 276 km, które pokonałem to nie tylko mój rekord życiowy, ale jest to również wynik dający moje nazwisko na drugim miejscu w historii polskiego 24h. Chciałbym również podziękować z całego serca tym, którzy trzymali kciuki. Cieszę się, że mogę reprezentować LKS Korab Olecko."