2019-09-25 16:36  -  LKS Korab Olecko

Od rozpaczy przez łzy po wielką radość!

Od rozpaczy przez łzy po wielką radość!

W Tarnowie (woj. Małopolskie) w dniach 21-22 września odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce (ur. 2004 i 2005). LKS Korab Olecko reprezentowała Daria Dźwilewska w konkurencji rzutu oszczepem. Przed zawodami Daria jechała jako 21. z rankingu, natomiast na liście startowej widniała jako 18. zawodniczka. Na Mistrzostwa jechało 20 najlepszych zawodniczek z kraju. Przed tej rangi imprezą samej Darii jak i jej trenera Marcina Bryndy nastawienie było pozytywne.

W dniu Mistrzostw pogoda była idealna. Bezchmurne niebo, ciepło i przede wszystkim bezwietrznie. W samym konkursie pierwszy rzut Darii nie był udany. Odległość 26.31 m dawały jej dopiero 17. miejsce. W drugiej próbie oszczep wylądował jeszcze bliżej o ponad metr i ze łzami w oczach Daria czekała na kolejny rzut. Motywująca rozmowa trenera oraz mamy zawodniczki sprawiły, że po trzecim rzucie na odległość 31.35 m bijąc przy tym swój rekord życiowy, Daria wskoczyła na 8. pozycję, co dawało jej awans do finału.

W finałowym starciu w bezpośredniej walce o medale Daria nie poprawiła swojej pozycji posyłając oszczep na odległość: 27.43 m, 28.97 m, 27.91 m.

Ostatecznie w swojej debiutanckiej imprezie Daria Dźwilewska wróciła do Olecka jako 8. zawodniczka Mistrzostw Polski, pokonując aż osiem rywalek, które miały dużo lepsze rekordy życiowe.