2022-06-19 10:23  -  LKS Korab Olecko

Życiówki na Mistrzostwach Województwa Juniorów!

18  czerwca na kortowskim stadionie AZS UWM Olsztyn odbywały się Mistrzostwa Województwa WMZLA w kategorii juniorów, urodzonych w 2006 roku i starszych. Nasza skromna dwuosobowa reprezentacja mimo, że wróciła bez medali to może być z siebie dumna, ponieważ wyniki uzyskane tydzień wcześniej ponownie zostały poprawione. W ostatecznym rozrachunku Jeremi Popławski na 100m zajął 6. miejsce, na 200m uplasował się na 11. miejscu. Biegający średnie dystanse Igor Bartoszewicz w swoim drugim starcie na 1500m poprawił swój rekord życiowy o ponad 3 sekundy i ostatecznie zakończył bieg na 4. miejscu.

Wyniki naszych zawodników:

- Igor Bartoszewicz (U18): 1500m: 5:00.42 min

- Jeremi Popławski (U18): 100m: 12.31s eliminacjach i 12.18 w finale (PB), 200m: 25.43s (PB),

Zadanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu przez Gminę Olecko z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej pn. Lekkoatletyka w Olecku 2022 - biegaj, skacz, rzucaj.

"Tam, gdzie jest jedność, zawsze jest zwycięstwo!"